Únorový výlet do Prahy (10.02.2024)

Bohužel jsme museli zrušit plánovanou víkendovku. Místo toho jsme naplánovali výlet do Prahy.

Ráno jsme se sešli na nádraží a vydali jsme se vlakem do Prahy. Jeli jsme v dětském oddíle, kde jsme si mohli zahrát stolní hru. Někteří se dívali na video.

Po příjezdu na hlavní nádraží jsme přestopili na další vlak, kterým jsme dojeli do Smíchova.

Celou cestu nás vedl Guláš. Naší další zastávkou byl Vyšehrad a Slavín, kde jsme se podívali na místo, kde spočívá spoustu velikánů naší historie. Taktéž jsme se podívali na hrob zakladatele českého skautingu.

Pak už jsme se vydali do galerie České televize, zde jsme se podívali na výstavu k 70 letům České televize a také na výstavu příběh filmu. Více k výstavě, co jsme zde viděli je vidět z fotek.

Když jsme si vše prohlédli, vydali jsme se na metro a přejeli k Armádnímu muzeu.

Až jsme si zde vše prohlédli, vydali se na nádraží. Část členů se ještě šla podívat na Národní muzeum a okolí.

Na nádraží si nejmladší členové koupili bezedný kelímek a doplnili energii. Ve vlaku pak jejich chování bylo „hrozné“.

Jinak se výlet vydařil. Bylo krásné slunečné počasí a při soupáni na Kavčí hory bylo velmi teplo a slunečno, že někteří šli jen v tričku.

V hitaci akce získala 1,00 bodů.

Akce se zúčastnili 2 vedoucí a 11 členů oddílu.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout ZDE.