Kdo jsme

Jak Ti již, sestro, či bratře, došlo, jsme 3. chlapecký oddíl z České Třebové. Sídlíme ve středisku Javor, v domově Františka Navary.

V oddíle máme 4 družiny – Krahujci Racci Ostříži a Jestřábi. A jestliže je tvé oko pozorné, lze v těchto názvech vidět i jistou symetrii. Je pravda, že všichni jsou obratlovci – ptáci, ale hlavně při poskládání prvních písmen jejich jmen, lze dostat slovo KROJ. Z toho je vidět, že ctíme skautskou symboliku se vší vervou. V letech 2007 – 2008 jsme ještě založili žlutou družinu – ta se však postupem času přesunula do tradičních družin.

V současnosti máme tři družiny – jednu vlčáckou, dvě skautské a jedna není obsazena. Více se o jednotlivých družinách dozvíš v jejich sekcích. Jako jednotný oddíl máme rádi přírodu a hlavně zábavu. Je u nás zaveden zvláštní sytém výchovy, který nám zaručuje dlouhodobý vliv na členy oddílu, i když jej opustí.

Každoročně pořádáme akci zvanou Memoriál Břetislava (Břéti) Hampla. Na počest našeho zesnulého vedoucího jsme pořádali výstavu fotografií pod názvem Okem Evži Šimka. Ten nás náhle a tragicky opustil v době nejtěžší – v době povodní roku 1997.

Kde jsme

Středisko Javor (domov Františka Navary) se nachází na okraji města Česká Třebová u výpadovky na Litomyšl po levé straně. V současné chvíli ho obývá 7 oddílů. Každému přísluší vlastní klubovna. Středisko je vybaveno i jednou, docela velikou, zasedací místností. Adresa je:

Skautské středisko Javor
3. chlapecký oddíl