Mezinárodní pálení čarodějnic 2024 (26. – 28. 4. 2024)

Na 30 skautů se o víkendu 26. – 28. 4. sešlo na tradičním mezinárodním pálení čarodějnic. V letošním roce přijeli harceři z Olawy, kteří zde byli před dvěma lety, proto seznamování trvalo trochu déle.

Harceři dostali dopředu návrhy výletu a vybrali si Náchod s okolím. Vlakem jsme dojeli do Náchoda Běloves, kde jsme ochutnali zdejší minerálku. Pak nás čekala cesta po hraničním opevnění. Bylo krásné slunečné počasí a v dáli byl vidět zasněžený masiv Krkonoš se Sněžkou.

Cestou jsme potkali spoustu objektů vojenského opevnění, až jsme došli na pevnost Dobrošov, kde jsme měli prohlídku. Po zhlédnutí filmu jsme se vydali do podzemí, kde jsme mohli obdivovat, co vše se zde vybudovalo. Po prohlídce jsme ještě navštívili zajímavou interaktivní výstavu. Naše další cesta vedla na Jiráskovu rozhlednu a pak jsme šli do Pekla. Všichni se odtud bezpečně dostali a čekala nás zpáteční cesta, ale tentokrát do Nového Města nad Metují. Odtud jsme se vlakem vydali domů. V České Třebové jsme se přes náměstí vydali ke klubovně, kde nás čekala večeře.

Večerní program bylo vlastní pálení čarodějnic, při kterém jsme si zazpívali české i polské písničky a zahráli zábavné hry.

V neděli nás čekala návštěva bazénu, úklid a odjezd, resp. odchod domů.

Akce spolupráce s harcery z Olawy a skauty ze Svitu jsou podporovány Pardubickým krajem a městem Česká Třebová, kterým tímto děkujeme.

Fotky si můžete prohlédnout ZDE.