Memoriál Břeti Hampla (18.02.2023)

Středisko Javor hlásí: 30 ročník memoriálu Břeti Hampla

Po dvou letech, kdy se nemohly závody kvůli kovidu konat, uspořádal 3. chlapecký oddíl střediska Javor Česká Třebová v sobotu 18. 2. 2023 zimní skautské hlídkové závody – Memoriál Břeti Hampla. Letos se konal jubilejní 30. ročník. Závody se konaly v okolí chaty U Floriána, kterou zapůjčil Sbor dobrovolných hasičů Parník, kterému tímto děkujeme. Po pátečním vaření polévky, přípravě závodu a značení trati se od sobotního rána začali scházet přihlášení účastníci. Letos se závodu, kromě domácích českotřebovských skautů, zúčastnili skauti z Dlouhé Třebové, Dolní Dobrouče, Chocně, Lanškrouna, Sezemic, Ústí nad Orlicí, Vysokého Mýta a Žamberka. Celkem se sešlo 42 hlídek.

Po registraci a slavnostním nástupu začal vlastní závod. Světlušky a vlčata měli trať v délce asi 2,8 km značenou fáborky. Skautky a skauti měli určené druhé stanoviště a museli proběhnout všech 10 stanovišť. Bohužel nám letos moc nepřálo počasí, ale i přes déšť se sešlo skoro 250 účastníků. Na trati čekalo každou hlídku mnoho náročných úkolů (např. uzle, třídění odpadu, hod na cíl, šifrování, rozdělávání ohně, zdravověda), kde závodníci předvedli své znalosti a dovednosti. Jednotlivá stanoviště zajišťovali členové všech oddílů ze střediska Javor Česká Třebová. Všichni si zaslouží velké poděkování.

Některým hlídkám se sice nepodařilo nalézt všechna stanoviště, ale i tak do cíle doběhly, daly si výbornou gulášovou polévku a pak už jen čekaly na vyhlášení výsledků. Po doběhnutí poslední hlídky v každé kategorii se spočítaly výsledky a vyhlásily se 3 nejlepší hlídky.

A kdo že letos vyhrál?

V kategorii světlušek hlídka ze 4. dívčího oddílu Česká Třebová ve složení: Johana Matejov, Viktorie Machalíková, Meda Špačková, Klára Chobotová a Laura Kecíková.

V kategorii skautek hlídka z 1. oddílu Žamberk ve složení: Tereza Jedličková, Marie Kopecká a Alena Skalníková.

V kategorii vlčat hlídka 1. oddílu Lejsek Vysoké Mýto ve složení: Tomáš Pavlíček, Ondřej Morávek, Matěj Dostál, Oldřich Čáp a Matěj Novotný.

V kategorii skautů hlídka 1. oddílu Dolní Dobrouč ve složení Antonín Šolc, Jan Rýznar a Tomáš Moravec.

Závěrem bychom rádi poděkovali státnímu podniku Lesy České republiky, který umožnil konání akce na pozemcích, které spravuje. A dále také sponzorům, kterým bylo Město Česká Třebová a pan Jan Kohoutek, kteří poskytli ceny pro vítěze.

V hitaci našeho oddílu akce získala 1,2 bodu. Akci hitovalo 19 účastníků oddílu.