Návštěva Olawy (3. – 5. 11. 2023)

Poslední mezinárodní akcí skautů 3. chlapeckého oddílu Česká Třebová v letošním roce byla výprava do Olawy. O víkendu 3. – 5. 11. jsme strávili 3 dny s našimi kamarády z partnerského města Olawa.

V pátek večer jsme za deště dojeli do cíle a po ubytování a večeři jsme si zahráli pár her s přítomnými harcery a byli jsme seznámeni s programem celé víkendové akce.

Olawští harceři si letos zvolili nového vedoucího, a to Michala Strzelczyka. S ním jsme probrali spolupráci na další rok. Opět se uvidíme na jaře v Olawě, na našem pálení čarodějnic a na podzimní akci v Olawě.

V sobotu ráno jsme vyrazili do nového olawského jump parku, kde jsme strávili přes 2 hodiny. Cestou jsme se podívali na opravené náměstí. Po návratu do klubovny jsme se naobědvali. Navštívili jsme blízký obchod a zbytek dne jsme strávili hrami a zpíváním českých i polských písní.

V neděli jsme se rozloučili a vydali se na zpáteční cestu, na které jsme navštívili aquapark ve Wroclawi, kde mají dva nové tobogány.

Akce měla u všech veliký úspěch a všichni si to velmi užili.

Spolupráce s polskými harcery je podpořena Městem Česká Třebová a Pardubickým krajem, kterým tímto děkujeme.

V hitaci akce získala 1,45 bodu.

Akce se zúčastnili 3 vedoucí a 17 dětí.